Sønder Omme Kirke

Konfirmander 2017

Konfirmation 7.maj 2017 i Sønder Omme kirke

 

Bageste række fra venstre:

Klaus Moustgaard, Benjamin Smidt Kristensen, Mads Peter Ølgaard Madsen, Tobias Jakobsgaard, Nick Skjødt Rasmussen, Simon Sandgrav-Madsen, Oliver Dalsgaard, Frederik Lundt.

Midterste række fra venstre:

Henrik Tørnæs Madsen, Rasmus Sandal Hansen, Sine Overgaard Mouritsen, Rikke Schäfer Mortensen, Emma Noer Poulsen, Tina Pala Kristensen, Anna-Louise Iversen, Maja Juhl Falk Larsen, Sofie Heiselberg Mouritsen, Louise Smidt Kristensen, Mikkel Hedegaard Nielsen og pastor Elna Lasthein.

Siddende række:

Lærke Winnerskjold Thunberg, Simone Winterberg Bennetsen, Louise Bernecker, Louise Hansen, Nanna Sand Christiansen, Linnea Holm Svanberg, Louise Eg Andersen, Natacha Elmhorst Pedersen, Karoline Bjerre Frandsen og Mikkela Stoutrup.

Konfirmander 2016 klik for støre billede

Konfirmation i Sønder Omme kirke 24.april 2016
Forreste række fra venstre: Cecilie Amalie Lundt, Elisa Medda, Signe Linder Storm Nielsen, Julie Frydensbjerg Madsen, Claudia Ene Ebbesen og Cecilie Spandet Kaus.
Bageste række fra venstre: Jeppe Moos Plauborg, Emil Hamborg Andersen, Christian Nielsen Bengtsén, Jack Skjødt Rasmussen, Klavs Kleinbergs, Benjamin Vive Høgedal, Peter Munk Nielsen og pastor Elna Lasthein.
Konfirmation i Sønder Omme kirke 1.maj 2016
Forreste række fra venstre: Signe Kristense Toksvig Mortensen, Kirstien Frost-Jensen, Maria Kristiane Sand Christiansen, Laura Højrup Poulsen, Johanne Josefine Koch Skov, Laura Bisgaard Worsøe, Camilla Holt Madsen og Maria Kathrine Tøstesen Madsen.
Mellemste række fra venstre: John Louis Sandholm Pedersen, Poul Edvard Thomsen, Amanda Refshøj Jensen, Frida Pouline Stobberup Pedersen, Peter Groth Hansen, Marcus Juel Mikkelsen, Sebastian Thorning Kristensen og pastor Elna Lasthein.
Bageste række fra venstre: Jonas Plauborg, Rasmus Tønder Troensgaard Sørensen, Daniel Nielsen og Tobias Iversen.

Konfirmation - klik for større billeder

 

Søndag den 3. maj 2015
Nederste række fra venstre:
Mathilde Maja Iversen, Elisa Hannele Andersen, Marie Dahl Herlev, Cecilie Møller Skovgård Andersen, Anne Egebjerg Tirsbæk, Alberte Kamma Christiansen Klyver og Janni Boutrup Kristensen.
Mellemste række fra venstre:
Kasper Bliksted Uhd, Astrid Kirk Madsen, Zabina Maria Sloth Andersen Bennedsen, Emma Pala Kristensen, Lea Rasmussen, Trine Harreby Iversen, Mette Moustgaard, Jennie Lüdeking, Christina Lorentsen og Malte Juel Mikkelsen.
Øverste række fra venstre:
Nicklas Eskildsen, Nikolaj Ravn Starup, Mathias Zickert Sørensen, Casper Rahbæk, Nichlas Ølgod Nielsen, Ricky Martin Petersen, Trygvi Jóhan Petursson Nicolajsen, Nikolaj Hansen og sognepræst Elna Lasthein.

2014

Søndag den 4. maj 2014
Stående række fra venstre:Victoria, Skriver Hauge, Cecilie Larsen, Kasper Iversen, Nikolaj Kristensen,Jan Schiøtt Bruun Tronborg, Mads Højrup Poulsen, Jeppe Kaltoft Kristensen, Steffani Lüdeking, Jonas Schilling Nymand, Maria Moos Plaugborg, og pastor Elna Lasthein. Siddeende række fra venstre: Clara Gjel Kristensen, Christina Vestergaard, Silvia Pool, Sofie Lund Nielsen, Line Busk Jensen, Louise kaas Hansen.
Søndag den 27. april 2014
Stående række tra venstre: Annemette Teut, Jonas Spandet Kaus, Frederik Refshøj Juul, Christopher Lundsgaard Rosing, Troels linder Storm Nielsen, Christian Mogensen, Christian Neergaard Pedersen, Emilie Hedegaard Nielsen og pastor Elna Lasthein, Siddende række fra venstre: Jennie Wesselhoff Corvinius, Sofie Høtbjerg Egsgaard Pedersen, Catalina Kjær Hahne, Julie Rindom Myrup, Natascha Lüdeking, Kathrine Bohn Jespersen og Mette Pedersen

2013

Søndag den 28.april 2013
Siddende række fra venstre: Klara Munk Nielsen Julie Reinhold Aagaard, Mette Rahbæk, Cecilie Schàfer Nielsen, Stine Borg Christensen, og Ida Skjødt Olesen. Mellemste stående række tra venstre: Alexander Bohn Jespersen, Rasmus Lorentsen,Philip Westergaard Christensen, Signe Zickert Sørensen,Maria Heiselberg Mouritsen, Jeanette Nørgaard Jensen, Pernille Nørgaard Jensen, Kristian Haubjerg Karlsen, Victor Dahl Herlev, og sognopræst Elna Lasthein øverste række fra venstre:Lasse Damgård Andersen, Tim Ravn Starup, Nicolai Arnløv Jørgensen, Per schiøtt Bruun Tronborg, Tobias Ørbæk Haahr og Simon Bliksted.
Søndag den 5.maj 2013
Siddende række fra venstre: Nanna Degn Østergaard, Cecilie Refshøj Juul, Laura Ølgaard Madsen, Sarah Fromberg Hall, Cecilie Marie Larsen, og Ida Pagh Kristensen Mellemste stående række:Lasse Møbjerg Sørensen, Nicolai Hedegaard Nielsen, Anders Jul Gravgaard, Liv Juel Mikkelsen, Anne Pedersen, Mai Christine Petersen, Emily Lundgreen, Jakob Tørnæs Madsen, Jonas Boes Larsen og sognepræst Elna Lasthein bageste stående række fra venstre: Marinus Tøstesen Madsen, Christian Djurhuus Pedersen.Daniel Hilfling Gunther, Peter Troensgaard Sørensen, Simon Noer Pulsen og Jackie Wesselhoff Corvinius

2012

Søndag den 6.maj 2012
Øverste række fra venstre: Kasper E.T. Jørgensen, Peter Ø. Jensen, Mathias Jakobsen, Richard Jensen, Mikkel Thorning Kristensen og pastor Elna Lasthein Mellemste række fra venstre: Jesper Frost-Jensen, Maria Viese Jensen, Trine Grøn Larsen, Astrid Krog Kristensen, Nanna Søndergaard Larsen og Mathias Eilrich Andersen Nederste række: Camilla Vestergaard og Anne-Sofie N. Jepsen
Søndag den 29.april 2012
Øverste række fra venstre: Andreas Ladegaard Andersen, Steffan Kaltoft Kristensen, Benjamin Ørbæk Haahr, Jakob Thunberg, Christian Raabjerg Sørensen, Frederik Pedersen og pastor Elna Lasthein Mellemste række fra venstre: Tina Dall Hansen, Sofie Veste Søndergaard, Line Rasmussen, Julie Eg Andersen, Ditte Søndergaard Pedersen og Lise Burgdorff Madsen Nederste række: Inger Synøve Petersen, Christine Møbjerg Christensen, Mia Haubjerg Nielsen og Amalie H. Rasmussen

2011

Søndag den 1. maj 2011
Øverste række fra venstre: Kenneth Hansen, Nicolai Fromberg Hall, Anders Tønder Troensgaard Sørensen, Simon Mølgård Christensen, Morten Møbjerg Jensen, Søren Christian Teut, pastor Elna Lasthein. Mellemste række fra venstre: Emil Boes Larsen, Johanne Regitze Burmeister, Mette Elkjær Lorenzen, Julie Skriver Hauge, Michael Hansen. Nederste række fra venstre: Charlotte Nygaard Nielsen, Anne-Julie Grønne, Ditte Schäfer Roesgaard.
Søndag den 1. maj 2011
Øverste række fra venstre: Anders Lorentsen, Nicolai Lassen, Troels Hørup Jensen, Simon Nieves Hahne, Christoffer Vive Høgedal, Emil Cassøe Simonsen, Niklas Elsgaard, pastor Elna Lasthein. Mellemste række fra venstre: Simon Kirk Madsen, Emma Lund Nielsen, Mette Sophie Lander Sørensen, Julie Linder Storm Nielsen, Frederikke Eskildsen, Christoffer Frost-Jensen Johansen. Nederste række fra venstre: Amanda Munk Nielsen, Ditte Damgård Andersen, Emma Mogensen, Anna-Dorothea Lützhøft Svendsen.

2010

Søndag d. 25. april 2010
Bagerste række: Folmer Jensen (underviser), Jacob Heiselberg Mouritsen , Jakob Stockholm Pedersen, Jonas Pedersen , Patrick Muhlig Pedersen , Martin Christensen, Nicolaj Sørensen , Mads Eg Andersen , provst Lillian Tyrsted , Aleks Madsen , Hans Madsen,Midt : Pernille Jensen, Cecille Ølgod Nielsen , Sarah Østerlund Lauridsen ,Rikke Kristensen,Forest :Cecille Frost Nielsen, Monique Andersen, Emma Thorning Kristensen, Anne Christensen
Søndag d. 2. maj 2010
Bagerste række: Folmer Jensen (underviser), Mathias Nielsen, Rene Vammelund, Nikolaj Noer Poulsen, Christian Gunther,Simon Pagh Kristensen, provst LillianTyrsted, Midt:Susan Isabella Bruun, Malene L. Madsen, Camilla Rahbæk, Monika Gejl,Line G. Hansen, Signe Degn Østergård,Foest:Anne Møbjerg Christensen, Nana jansen, Rikke Jakobsen, Anne Stamp Christensen.

2009

Søndag den 3. maj 2009
Øverste række: Søren Nygård Nilsen, Kasper Fromberg Hall, Kristian Nygård Jørgensen, Christoffer Lundsgård Jensen, Rasmus Lillelund Esbensen, Elna Lasthein, Martin Bjerregaard Nielsen, Peter Bidstrup, Jein Daniel Robertsen, Mads Søndergård Larsen, Steffen Nielsen, Steffen Cassøe Simonsen.Mellemste række: Christina Rahbek , Helene Mølgård Christensen, Josephine Askholm, Line Lillelund Esbensen, Thilda Oechlenschläger Hansen, Simone Helle Pedersen, og Line Reinhold, Aagaard, Nederste række: Rasmus Egelund Sørensen, Sofie Kirk Madsen. Line Paarup Østergaard, Nikolaj Sørensen

2008

Søndag den 27. april 2008
Øverste række: Johannes Ladegaard Andersen, Peter Emil Andersen, Jeppe Nedergaard Jensen, Mads Jørgensen, Kasper Møbjerg Jensen,Simon Theis Andersen, Frederik Svarre, Cato Buuge Carlsen, Mellemste række: Rikke Holmgaard Olsen, Rikke Hahn Burgdorff Madsen, Camilla Mikkelsen, Charlotte Juul Pedersen, Stephanie Hildebrandt, Carina juul Pedersen, Nederste række: Pastor Randi Sandal, Louise Vincentia Aagaard Jensen, Sascha Mathilde Vedel Karlsen , Anne Mette junker Johansen Stine Birk Knudsen, Monica Viese Jensen.
Søndag den 4. maj 2008
Øverste række: Pastor Randi Sandal, Steven Elmhorst Jensen, Morten Bruun, Kasper Damgård Andersen, CasperEgsgaardPedersen, Martin Lorentsen, Mellemste række: Sine Philipsen Cecilie Rahbek Nielsen, Maja Beier Hougaard, Mette EleonoraTronberg Madsen, Nederste række: Marie Højrup Sørensen, Elena Andersen.

2007

Søndag den 6. maj 2007
Øverste række: Jakob Rahbek, Lasse Nygaard Eriksen, Anders Lind, Sognepræst Elna Lasthein. Ronni Højrup Sørensen, Martin Nygaard Eriksen, Sebastian Kleist Duus, Mellemste række: Louise Møller Anja Egsgaard Eskesen, Maria BorgChristensen, Nadine Ølgod Nielsen, Charlotte Tøstesen, Gitte Møbjerg Sørensen.Nederste række: Nederste række: Mia Nielsen, Anne Bidstrup, og Maria Sofie Nedergaard Lorentsen.
Søndag den 29. april 2007
Øverste række: Rasmus Frede Gade Kristensen, Kenny Christensen, Joachim Fleischer Gejl, Henrik Ktistensen, og Valentin Lind Martinussen. Mathias Eskildsen. Anden øverste række: sognepræst Elna Lasthein, Benjamin Lind Martinussen, Camilla Rahbek, Mette Beldring Jakobsgård, Christina Strandsbjerg Simonsen,Karina Beldring Jakobsgård, Camilla Damgaard Sørensen, Lukas Pedersen, Siddende række: Pernille Nygård Jørgensen, Christina Stokholm Pedersen, Maria Møbjerg Jensen, Signe Knudsen.Nederste række: Britt Elsborg Jensen, Joan Dall Hansen.

2006

Søndag den 30. april 2006
Øverste række: Christoffer Junker, Benjamin Burmeister, Christian Due Mikki Gammelmark, Thor Hennelund Nielsen, Dennis Helle Pedersen, Christian Skovhus, Stefan Nordborg Eriksen, Mathias Hørup Jensen, Mellemste række: Trine Stamp Christensen, Trine Østergaard Jansen, Katrine Rahlff Christensen, Louise Bruun, Nederst række: Christina Skriver Pedersen, Mia Philipsen, Malene Heiboll Jensen, Sognepræst Elna Lasthein.
Søndag den 7. maj 2006
Øverste række: Christian Lorentsen, Trine Tranborg Madsen, Simon Egsgaard, Kasper Simonsen, Kristian Bjerregaard Nielsen, Daniel Rahbek Nielsen, Kasper Norskov Gravgaard, Peter Grøn Larsen, Cathrine Dybvad Jensen, Mellemste række: Freja Bohn Jespersen, Malene Ørts Hansen, Nanna Elkjær Lorenzen, Lotte Ammitsbøll Jensen, Nederste række: Michelle Viese Jensen, Jackie Råbjerg Sørensen, Henriette Helle, Ann-Katrine Eskildsen, Amanda Egelund Møbjerg, sognepræst Elna Lasthein.

2005

Søndag den 24. april 2005
Øverste række: sognepræst Elna Lasthein, Kristian Rahbek Jensen (fra 7 a ), Sebastian Vincentz Nielsen, Jimmy Råbjerg Sørensen, Nicklas Andersen,Michael Korsbang Vissing, Rene Møbjerg Callesen,Mellemste række. Sebastian Vincentz Nielsen, Rikke Damgård Andersen, Nanna Thomsen, Mette Vincentz Nielsen, Cecilie Hedegaard Rasmussen, Lasse Kliver Juhl.Nederste række: Mathilde Askholm Kathrine Beldring Jakobsgård
Søndag den 1. maj 2005
Øverste række: Bjarke Nedergaard Jepsen, Kris Emil Thomsen, Daniel Sejr Henriksen, Kenneth Lundsteen Hansen, Kasper Horsted Madsen, Mathias Beier Hougaard, Nicolai Kleist Duus, sognpræst Elna Lasthein, Mellemste række: Anna Dejrnæs Olsen, Catrine Junker, Sara Brunsvig Nielsen, Karen Lasthein, Heidi Holmgaard Olsen ( 7 b) Nederste række: Janni Skjødebjerg. Lotte Tronborg.

2004

Søndag den 25. april 2004
Øverste række: Morten Eskildsen, Pastor Elna Lasthein Jonathan Hørup Jensen, Kasper Fleischer Gejl, Aske Hennelund Nielsen, Nicolai Frost-Jensen Johansen, Patrick Mick Pedersen, Kasper Wittendorff Lorentsen, Mellemste række: Lea Egsgaard Eskesen, Singne Damgaard Petersen, Camilla Gade Kristensen, Debbie Camilla Andersen, Anne Kathrine Knudsen, Mette Lund, Nederste række: Tanja Phensri Mogensen, Annemette Eskildsen, Pernille Vincentia Jensen.
Søndag den 2. maj 2004
Øverste række: Pastor Elna Lasthein, Frederik Lützhøft Svendsen, Michael Mølholm Andersen, Jakob Gier Pedersen Casper Burmeister, Juan Manuel Vargas Mateman Kenn Blom Skjødt Andersen, Mellemste række: Morten Svensson, Line Jendritsha Møller, Linette Burgdorf Rasmussen, Stine Delfs Krarup Møller Larsen, Sara Louise Lorentsen, Ninna Vinding Sørensen, Camilla Holm Jensen, Torben Johannessen, Nederste række: Kamilla Raun Jørgensen, Susanne Vestergaard Jensen

Konfirmander 13. april 1975:

Konfirmandernes navne er:
Ivan, Bjarne, Jens, Erik, Niels, Keld, Johannes, Niels Christian, Peder, Per, Niels, Per, Torben, Anna Margrethe, Ulla, Else, Eva, Inga, Betty, Hanna, Lone, Susanne, Hanne Margrethe, Lene, Bente og Mai-Britt

Pastor K.E.Jensen

cookie information